Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konsalnet na wydaniu ?

konsalnet przejście konsalnetu deregulacja konsolidacja usług ochrony

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Konsalnet (4 użytkowników oddało głos)

Jaki ruch wykona Konsalnet

1. Sprzeda się (3 głosów [75.00%] - Zobacz)

Procent z głosów: 75.00%

2. Nie sprzeda się (1 głosów [25.00%] - Zobacz)

Procent z głosów: 25.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 renegat

renegat

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 34 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 09:34

Konsalnet lider usług ochrony na Polskim rynku i lider konsolidacji usług ochrony podjął negocjacje z Hiszpańskim Prosegur - donosi biznes.onet.pl

Gdyby rzeczywiście miało dojść do przejęcia Konsalnetu, to byłoby to istne trzęsienie ziemi na polskim ryku usług ochrony.

Rodzi się też pytanie: czy dynamiczny wzrost Konsalnetu w ostatnich latach nie był typowym zabiegiem pompowania "balonika" do dalszej sprzedaży ? Jak na te donosy zareagują krajowe firmy ? 

#2 Nadszyszkownik

Nadszyszkownik

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1760 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 10:20

Żeby na to odpowiedzieć trzeba by mieć nieco analizy sprawozdań finansowych i porównać kilka wskaźników. Niektóre są dość charakterystyczne dla spółek szykowanych do sprzedaży - jedne są podciągane, inne nieco tłumione, albo "chowane".

Miarą mojego sukcesu jest liczba moich wrogów. A przynajmniej tych, co się za nich uważają. :P

Reklamówka

Reklamówka
  • Reklamy

#3 wpr

wpr

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisano 23 listopad 2013 - 07:43

To nie Konsalnet się sprzedaje, tylko Konsalnet zostanie sprzedany. Masz rację, ostatnie dwa lata na to wskazywały, dążenie do maksymalizacji przychodów ( taki tłusty prosiaczek ) aby było łatwiej sprzedać towar.

#4 Nadszyszkownik

Nadszyszkownik

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1760 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 07:22

Taka jest idea funduszy. Kiedyś pisałem o tym, że od razu są zamiary ze sprzedażą. Fundusze wchodzą z kasą, podciągają i wychodzą. Pisałem też o tym, że to jest najgorsze z możliwych dla Konsalnetu bo jest to po prostu kasa i tylko kasa, bez związania z branżą. Dużo lepszym byłby inwestor branżowy, bo tam nieco inaczej by to było realizowane. 

Miarą mojego sukcesu jest liczba moich wrogów. A przynajmniej tych, co się za nich uważają. :P

#5 Orka

Orka

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 07:33

Konsalnet chyba sobie poradzi i bez dodatkwowych pieniędzy. Mają na kilka lat lotniska.

Pozdrawiam serdecznie

B.

Reklamówka

Reklamówka
  • Reklamy
Dołączona grafika

#6 Secretus

Secretus

Advanced Member

• Administratorzy
  • 39 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 10:57

Coś ostatnio słyszałem, że fundusz już nie wspiera wszystkich transakcji. Jak zakupy to z własnej kasy stąd też, jak było przejęcie Firmy ViS Security z Sosnowca to trwało to wiekami bo mieli z własnej kasy wyskoczyć. 

#7 wpr

wpr

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 01:23

Coś ostatnio słyszałem, że fundusz już nie wspiera wszystkich transakcji. 

Coś w tym jest, do tej pory brali wszystko co się da, czasami poniżej kosztów. Obecnie w jednym z przetargów zaproponowali usługę o 40% droższą niż wygrywająca oferta. Wychodzi na to, że już zaczęli liczyć nie przychód ale zysk :D

#8 wpr

wpr

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 01:24

Konsalnet chyba sobie poradzi i bez dodatkwowych pieniędzy. Mają na kilka lat lotniska.

Jakich pieniędzy? Konsalnet jest własnością funduszu i tylko od nich zależy kiedy zostanie spuszczony.

#9 wpr

wpr

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 03:36

Idą roszady na rynku ochrony

.

.

Zdaniem części analityków, Prosegur nie jest jedynym graczem w wyścigu o Konsalnet. Apetyt na polskiego lidera ma też obecny u nas od lat skandynawski gigant Securitas. Ewentualne przejęcie Konsalnetu dałoby mu pierwsze miejsce i pełną dominację na wartym niemal 7 mld zł rynku.

Więcej: http://biznes.onet.p...62,1,news-detal

Czyli mamy jeszcze jednego gracza.

#10 Nadszyszkownik

Nadszyszkownik

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1760 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 06:57

Tylko nie wiem, czy Securitas to nie gra pod publiczkę. Obserwując tu i tam na audytach - dawno już nie widziałem ich mundurów. Coś jakiś czas temu obiło mi się o uszy, że nieco nie najlepiej stoją. Może to byc próba odbicia w PL, ale mimo wszystko nie wiem, czy Skandynawom się jeszcze chce. Przecież Securitas był naprawdę dobra firmą, z dużą ilością obiektów i GI. Z jakiegoś powodu to gdzieś się rozpłynęło (oczywiście w porównaniu do pozostałych dużych). 

#11 wpr

wpr

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 02:41

Idą zmiany - minimalna płaca za godzinę, niepełnosprawni, uwolnienie zawodu, zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych - może liczą na normalność?

#12 Karmel

Karmel

Member

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 07:30

Oświadczenie w związku z artykułem w dzienniku Rzeczpospolita" z 22.11.2013r.
25.11.2013

Konsalnet Holding SA, w nawiązaniu do sugestii zawartych w artykule „Idą roszady na wartym 7 mld. zł rynku ochrony” opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita w dn. 22.11.2013, informuje że ani Konsalnet Holding, władze Spółki, ani jej Akcjonariusze obecnie nie prowadzą negocjacji dotyczących rzekomej transakcji sprzedaży udziałów w spółce innemu podmiotowi. 

Za :
http://www.konsalnet...osci,216,6,1,pl

#13 Nadszyszkownik

Nadszyszkownik

Advanced Member

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 1760 postów

Napisano 25 listopad 2013 - 07:34

Taaaa... a  świstak sobie siedzi... 

Ktoś puścił farbę, a teraz prostują.  :P  Podkręcanie rynku - tak się to nazywa. 

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: konsalnet, przejście konsalnetu, deregulacja, konsolidacja usług ochrony

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych